Warsball

Ma ZAWSZE 40% szans na złapanie dzikiego Pokemona. Nie da się go wystawić na targu. Zdobyć można go jedynie poprzez bycie grzecznym (dostaje się go co tydzień). Jeżeli gracz został ukarany banem, wtedy dostanie go po 2 miesiącach od ostatniego bana.

Christmasball

Ma ZAWSZE 35% szans na złapanie dzikiego Pokemona. Pojawia się tylko w święta Bożego Narodzenia. Swoją skuteczność zawdzięcza płatkowi śniegu na górnej części. Jedna z legend mówi że pojawił się tam kiedy kupka Pokeballi została zamrożona przez Articuno.
                               

Bloodyball

Bloodyball jest ulepszoną wersją Ultraball'a. Jest on 5 razy skuteczniejszy od zwykłego Pokeball'a. Mała możliwość zdobycia go, oraz jego mroczny wygląd (jedyny pokeball, z którego wycieka płyn - w tym wypadku jest to świeża krew) sprawia że każda jego sztuka stanie się dużą ozdobą naszej kolekcji.

Pumpkinball

Pumpkinball jest ulepszoną wersją Moonball'a, dostępną tylko w hallowen. W nocy (23:00 - 05:00) prawdopodobieństwo na złapanie nim Pokemona jest 6 razy większe niż zwykłym Pokeball'em. Ma dość charakterystyczny kształt, kolorystyką przypomina Halloweenową dynię.
                               

Loveball

Walentynkowy Pokeball, który ma czterokrotnie większe szanse od Pokeballa na złapanie Pokemona, a także zwiększa przywiązanie złapanego Pokemona do 80%. Stworzył go sam Mew, po czym wręczył go najbardziej szlachetnemu trenerowi, aby ten złapał i oswoił Mewtwo. Plan się jednak nie powiódł, a LoveBalle zostały rozrzucone po całym świecie i od tamtego czasu można je odnaleźć podczas Walentynek.

Pączekball

Nowa odmiana pokeballa działająca 6 razy lepiej od zwykłego pokeballa na pokemony cięższe niż 60 kg. Powstał w czasie przygotowań do świętowania Tłustego Czwartku, kiedy to nieuważny kurier przez przypadek wrzucił paczkę z zamówionymi Heavyballami do kadzi z ciastem na pączki. Piekarz był niesamowicie zaskoczony gdy odkrył że pomiędzy jego pączkami znajduje się nowy rodzaj pokeballa.
                               

Burglarball

Nowa odmiana pokeballa jest ulepszoną wersją Ultraballa. Ten ball jest 5 razy skuteczniejszy od zwykłego Pokeballa. Używają go prawdziwi złodzieje pokemonów.

Rocketball Red

Czerwona wersja Rocketballa Zespołu R, który jest nie do zdobycia na grze, jedynie jako nagroda przyznawana na Fanpage Facebook. Posiada takie same prawdopodobieństwo na złapanie Pokemona co Ultraball.
                               

Rocketball White

Biała wersja Rocketballa Zespołu R, który jest nie do zdobycia na grze, jedynie jako nagroda przyznawana przez Nadzorców Chatu. Posiada takie same prawdopodobieństwo na złapanie Pokemona co Ultraball.

Cherishball

Specjalny pokeball, który ma 30% szans na złapanie Pokemona. Ball do zdobycia za codzienne logowanie lub jako nagroda przyznawana przez Administratorów na forum.
                               

Sunball

Służy do łapania trawiastych oraz robaczych pokemonów, wtedy jego skuteczność jest 4 razy wyższa niż w przypadku zwykłego Pokeballa.