Eventy

Event czyli inaczej mówiąc wydarzenie to czas, podczas którego trenerzy mają do wykonania wiele ciekawych zadań, za które otrzymują nagrody oraz Punkty eventowe.

Event zwykle trwa od 7 do 14 dni podczas których można zdobyć wyjątkowe przedmioty oraz eventowe wersje Pokemonów, których nigdy potem nie będzie się dało zdobyć.
Zebrane Przedmioty eventowe pod koniec wymienia się na Punkty eventowe, które są walutą w Sklepiku eventowym.

Część 1. - Zadania

Pierwsza część eventu polega na wykonywaniu zadań oraz szukaniu przedmiotów i Pokemonów eventowych.
Każde zadanie ma podane wymagania, nagrody, pasek postępu zadania oraz infromacje dodatkowe(o ile takie są w danym zadaniu). Kolor zielony oznacza, że zadanie zostało wykonane.

Wyróżniamy 4 typy zadań eventowych:
Zadania główne
Główne zadania eventowe.
Zadania dodatkowe
Dodatkowe zadania, które zwykle są łatwiejsze od głównych. Często polegają na uzbieraniu odpowiedniej ilości przedmiotów eventowych.
Niektóre zadania dodatkowe są dostępne dopiero po spotkaniu związanego z nimi wydarzenia w lokacji eventowej.
Zagadki
Są to zadania główne bez podanych wymagań. Wymagania trzeba wywnioskowoać z treści zadania, która zwykle jest bardzo tajemnicza.
Zadania ukryte
Treść ani wymagania tych zadań nie są podane. Nie wiadomo nawet czy są jakiekolwiek do wykonania. Wymagania tych zadań są zwykle kontynuacją wymagań zadań głównych lub czymś co gracz może zrobić przypadkowo podczas eventu.

Część 2. - Wymiana

Wymiana zaczyna się od razu po zakończeniu eventu i trwa 7 dni(dokładna data i godzina zakończenia zawsze są podane).
Pierwszą rzeczą jaką musimy zrobić to wymienić zebrane przedmioty eventowe na punkty eventowe, które są walutą w sklepiku.

Po wymianie przedmiotów na punkty eventowe mamy 2 opcje:
1. Możemy je wydać w sklepiku eventowym, w którym zawsze są ciekawe przedmioty i Pokemony.
2. Zamrozić na kolejny event jeśli uzbieraliśmy ich zbyt mało. Przeczytaj o Eventowej zamrażarce.

W sklepie znajdziemy 3 typy ofert:
1. Oferty bez ograniczeń - można kupować dowolną ilość przedmiotów za stałą cenę.

2. Oferty ograniczone - można kupić tylko jeden przedmiot z danego przedziału cenowego. Np. jeśli wszystkie kryształy kosztują 100 pkt. to możemy kupić tylko jeden z nich.

3. Oferty z rosnącą ceną - Można kupować dowolną ilość przedmiotów ale z każdym kupnem cena danego przedmiotu rośnie o podaną wartość.

Nagrody i odznaki

Oprócz nagród ze sklepiku eventowego rozdawane są także nagrody dla Trenerów, którzy najbardziej wyróżnili się podczas eventu.
Zależnie od eventu rozdajemy nagrody za największą ilość zdobytych puntków lub za wykonanie wszystkich zadań eventowych.

Oprócz nagród najlepsi trenerzy otrzymują również odznaki.