Battle Factory

Punkty za zdobycie serii

7 zwycięstw 1 punkt
14 zwycięstw 3 punkty
21 zwycięstw 5 punktów
28 i więcej zwycięstw 7 punktów

Battle Factory jest miejscem gdzie nie liczą się Twoje wytrenowane Pokemony. Tutaj liczy się pomysłowość, strategia i odrobina szczęścia!

Każdy kto bierze udział w walkach wybiera 3 z 6 losowo wygenerowanych Pokemonów. Pokemony są na 130 poziomie i posiadają wszystkie ataki, które można dowolnie ustawić.

Każde wejście do Battle-Factory kosztuje 1 żeton Battle Factory. Gra codziennie o północy przyznaje każdemu 5 takich żetonów.

W przypadku przegranej trzeba wykorzystać kolejny żeton oraz ponownie wybrać drużynę. W przypadku wygranej, otrzymujemy 1 punkt do serii i możemy wymienić jednego Pokemona na Pokemona przeciwnika. Za każdą ukończona serię przyznawane są punkty Battle Factory (ilość zależna od długości serii). Za punkty można kupować przedmioty w sklepie Battle Factory.

Jeśli ustawisz drużynę i jesteś gotowy do walki to klikasz na przycisk "Znajdź przeciwnika". Gra szuka innych osób, które też chcą walczyć i odbywa się walka. Jeśli akurat nie ma w grze osób chętnych do walki to po 20 sekundach będziesz walczyć z Zespołem R (bot).

Po ukończeniu każdej serii 7 walk musimy wykorzystać kolejny żeton i ponownie wybrać drużynę.

Codziennie o północy drużyny oraz historia walk jest resetowana. Każdy otrzymuje wtedy 5 nowych żetonów Battle Factory. Dobrze jest wykorzystać wszystkie żetony przed północą żeby się nie zmarnowały.